ŞEKİLLİ ÖĞELERİN DEPOLANMASI

Depolama hizmeti vermek farklı endüstrilere hitap etmek için farklı birçok seçenek barındırmayı gerektirir. Peki sorun çıkaran garip şekilli öğeler nasıl depolanır?

Depolarda bulunan en yaygın garip şekilli öğelerin depolanması için en iyi yöntemler bu yazıda.

Borular ve Keresteler

Uzun öğeler depolanması, genellikle güvenlik standartlarına uyulmasına tabi olduğundan zorlu olabilir.
 
Deponuz mühendislik, inşaat veya tesisat ekipmanlarını depoluyorsa muhtemelen boru ve keresteler satışlarınız oldukça fazla olacaktır. Konsol rafları uzun ve sert eşyaları zeminden uzak tutar ve çalışanlara güvenli ve kolay erişim sağlayarak saklamak için mükemmeldir.
 
Çelik borular, çıtalar ve plastik borular gibi daha kısa ürünler için ise dikey bir raf sistemi kullanılabilir.

Makaralı ya da Sarılı Malzemeler

Duvar kağıdı, halı ya da elektrik teli gibi makaralarda depolanan öğelerin verimli ve etkili bir şekilde saklanması bazen zor olabilir.
 
Burada bobin rafları devreye girer. Makaralar boru şeklindeki destekler arasında asılabilir ve mevcut alanı kullanmak için değişken konumlarla rafa dik olarak sabitlenebilir.
 
Bobin rafları genellikle deponuzun ihtiyaçlarını karşılamak için tek veya çift taraflı olarak mevcuttur.

Araba Parçaları

Alışılmadık, genellikle büyük ve hepsinden önemlisi garip. Araba parçaları bir depoda saklanması en zor öğeler arasındadır, ancak doğru rafı kullanmak depolamayı oldukça kolaylaştırır.
 
Yerçekimi akış rafı bu tür garip şekilli öğelerin depolanması için mükemmeldir.

FIFO yöntemiyle çalışan bu tür depolama sistemleri ürünleri özel şeritlerden toplama yüzeyine yuvarlayarak daha hızlı toplama erişimi ve daha kısa toplama süresi sağlar.Büyük Uygulamalar

Buzdolabı-dondurucular, çamaşır makineleri ve fırınlardan gibi büyük ürünlerden bahsediyoruz. Ağır eşyaları yanlış depolamak çalışanlarınızın ve işletmenizin üstünde büyük hasarlar yaratabilir.
 
Bu öğeleri yerden ve koridorlardan uzak tutmak için palet rafları kullanın; Ağır hizmet rafları, ağırlığı standart raflardan daha kolay taşıyabilecek ve öğeleri üst üste istifleme ihtiyacını giderecektir.
 
Forkliftlerle birlikte kullanacağınız bu yöntem büyük uygulamaların depolanmasını oldukça kolaylaştıracaktır.

Tehlikeli ve Değerli Ürünler

Çok sık olmasa bile perakende depoları risk altında olan bazı değerli eşyaları da depolamak durumunda.
 
Benzer şekilde kimyasalları veya tehlikeli maddeleri depolayan alanların da etkin bir sisteme sahip olması gerekecektir.
 
Güvenlik kafesleri tipik olarak tehlikeli veya değerli stokları korumak için kullanılır ve genel saha ekipmanlarının depolanması için de kullanılabilir.

Kaynak: AvantaUK.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir