EMİRATES YOLCU UÇAĞINI HAVA KARGO UÇAĞI GİBİ İŞLETMEYE BAŞLIYOR

Emirates’in hava kargo operasyonunu yapan alt şirketi SkyCargo, operasyonlarını yeniden düzenlemek durumunda kaldı ve kargo kapasitesini artırmak için yolcu uçaklarını kullanmaya başladı.

Emirates’in yolcu operasyonlarında kullandığı Boeing 777 model uçağı, önümüzdeki haftadan itibaren hava kargo operasyonlarını gerçekleştirmeye başlayacak. Uçağın bir hafta içinde 160’tan fazla uçuş yapması bekleniyor. Bu da Skycargo’nun tüm operasyonun yarısını oluşturacağı düşünülüyor.

Emirates havayollarının bu kararında, Covid-19 sebebiyle düşen yolcu talebi sonucunda uçaklarının yerde kalması ve kargo operasyonlarındaki artışa karşılık verebilme zorunluluğu etkili oldu.

Birçok havayolu şirketi, Dünya genelindeki tedarik zincirini aktif tutabilmek için tüm hava kargo filosunu maksimum düzeyde kullanıyor. Normal şartlarda birçok kargo operasyonu yolcu uçakları ile gerçekleştiriliyordu. Ancak yolcu filolarının çalışmaması nedeniyle kargo operasyonları da gözle görülür oranda azaldı.Şirket 777 model 11 kargo uçağını Birleşik Arap Emirlikleri’ne ilaç ve gıda nakliyesinde kullanıyor. Ayrıca şirket kargo operasyonlarını geçici olarak Dubai Uluslarası Havalimanı’na taşıdı.

Kaynak: logisticsmiddleeast.com

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir