SİPARİŞ GERÇEKLEŞTİRME ORANINI ARTIRMA YOLLARI

Etkili bir e-ticaret sipariş gerçekleştirme stratejisi oluşturmak hiçbir zaman kolay olmamıştır değildir. İşte dijital perakendecilerin süreci basitleştirmek için bilmesi gereken ipuçları.

Aynı Gün Kargo

Sadece gerçekten başarabilecekseniz aynı gün kargoya verme taahüdü verin. Ancak bu durum sipariş gerçekleştirme oranınızı düşürecekse operasyon saatinin bitiminden önce verilen siparişler için ertesi gün gönderim veya mağazanızdan teslim gibi farklı bir seçenek sunun. Lokasyona göre sistem tabanlı, doğru envanter seviyelerinde gerçekleşmesini sağlamak; alıcılara yakın konumlandırılmış envanter; hızlandırılmış teslimata odaklanan özelleştirilmiş tatmin; ve doğru ürünün doğru yere ve doğru zamanda ulaşmasını sağlayan seçeneklere sahip bir dağıtım platformu.

Çevrimiçi kullanıcı deneyiminizi optimize edin.

Çevrimiçi mağazanızın sipariş sisteminin kullanımının kolay olduğundan ve müşterilerin doğru ürünleri hızlı bir şekilde bulabildiğinden emin olun. Doğru dengeyi yakalamak için SKU’ları müşterilerin satın alacaklarını düşündüğünüz şeylere göre ayırın, bunun yerine çok fazla para koymaya çalışın ve stok tutmanın yüksek maliyetlerini riske edin.

Sepet dönüşüm KPI’larını yeniden değerlendirerek müşterilerinizin siparişten vazgeçme oranlarını düşürün.

Müşterilerin hangi sayfadan çıkış yaptığını ve sipariş tamamlama oranını nasıl artıracağını anlamak için veri analizini kullanın.

Ağır Ürünler Gönderirken İki Kere Düşünün

Büyük siparişler büyük çözümler ve özelleştirilmiş teslimat seçenekleri gerektirir. Düzenli olarak ağır ürünler gönderiyorsanız, hizmet sunumlarınızı ev içi teslimat veya montaj gibi ek seçeneklerle tamamlamayı düşünün. Müşteriler genellikle daha kolay teslimat hizmeti için ek bir ücret ödemeye hazırdır.Artıları ve Eksileri Tablo Halinde Tutun

Akıllı yöneticiler anlamlı, eyleme geçirilebilir bilgileri toplamak, karşılaştırmak ve yaymak için günlük puan kartlarını kullanır. Şirket liderlerine düzenli bir performans bilgilerini göndermek, sorunlu alanları kolayca belirleyebilir ve gelecekteki başarılara yol açabilir.

Ekonomik taşıma ile Maliyetleri Azaltın

En ekonomik nakliye çeşidine ilişkin bilgi edinmek, kargo izleme özellikleri sunmak ve aynı gün ya da ertesi gün gönderim seçenekleri de dahil olmak üzere müşteri hizmetleri beklentilerini karşılamaya yardımcı olmak için sipariş işleme süreçlerinizde bir sevkiyat yönetim sistemi kullanın.

Maliyetleri Düşürmek için Kargo Faturalarını Denetleyin

Şirketler denetim süreçleriyle anlaşmalı şirketleriyle mutabakat sağlayarak ödedikleri ücreti bilirler. Bu aynı zamanda nakliyecilerin hizmet boşluklarını tespit etmelerini ve ileriye dönük iyi kararlar alma yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.

Bugünkü Yapılanmanızın Ötesine Bakın

Şirketiniz, veri ve navlun maliyeti denetleme araçları satın alarak desteklenen tüketici deneyimine fayda sağlayacak şekilde büyüyerek, artan talep ve müşterilerin teslimat beklentilerindeki değişiklikleri desteklemeye daha iyi hazırlanabilir.

Tüketiciye Dokunun, Rekabete Karşılık Verin

Tüketiciler daha fazlasını ararken, onların taleplerine cevap vermeye hazır olun. Ürün incelemeleri ve gönderim bilgileri gibi verileri kolayca görünür hale getirmek tüketicilere güven verir. Rakiplerinizi düzenli olarak takip edin ve zayıf oldukları alanlarda hareket etmeye hazır olarak müşteri kazanma konusunda avantaj sağlayın.

Birim Ürün Bazında Karlılığı Kaçırmamak için Detayları Önemseyin

Stoktaki ürünlerinin alış maliyetlerini analiz ederek, doğru ürünleri doğru fiyata sunduğunuzdan emin olun ve SKU düzeyinde karınızı ölçün. Üretimi, pazarlaması ve nakliyesi 120 liraya mal olan bir ürünü 100 liraya satmak mantıklı değil.

Kaynak: Inbound Logistics

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir